Giethoorn - Wenecja Holandii

dodano: 13 Marzec 2013, dodał: , unikalnych odsłon: 5146, tagi: woda, holandia, giethoorn, kanały, łódka, wenecja, 0

Wielu z nas nie wie, gdzie leży Giethoorn i nie może dziwić to nikogo. Jest to bowiem mała wioska położona na terytorium Holandii.

Wenecja przede wszystkim kojarzy się nam z romantyzmem, kanałami i gondolami. Wielu z turystów po wakacjach w Wenecji jest jednak rozczarowanych. Nie jest to bowiem miasto tak idealne jak opisuje je wiele podręczników. Smród i brud nikogo już dziś tutaj nie zdziwią.

Na północy Holandii leży miejscowość Giethoorn, która zamieszkiwana jest przez około 2500 mieszkańców. Nie przypadkiem jest ona nazywana "Wenecją Północy". Wioska jest poprzecinana licznymi kanałami wodnymi, których łączna długość sięga ponad siedmiu kilometrów. Nie ma tutaj tradycyjnych dróg, a pomiędzy gospodarstwami poruszamy się łodzią. Warto wspomnieć o tym, że Giethoorn leży w przepięknej okolicy. Wydaje się, że czas w tym miejscu się po prostu zatrzymał. Poruszając się po kanałach możemy podziwiać wspaniałe drewniane mosty i domy, które idealnie wkomponowały się w tutejszą okolicę. Niektóre z nich sięgają XVIII wieku.

Sama wioska powstała jednak o wiele wcześniej. Miało to miejsce około roku 1230, a pierwszymi osadnikami byli tu zbiedzy z regionów śródziemnomorskich. Osadę nazwali Geytenhorn co dosłownie oznacza róg kozy. Powodem takiej nazwy były duże ilości kóz, które zobaczyli osadnicy na okolicznych terenach.

Z pewnością Giethoorn nigdy nie będzie tak znane jak Wenecja, ale każdy kto wybiera się w północne regiony Holandii powinien odwiedzić to miejsce. Poruszanie się po kanałach, które okalają malownicze pejzaże na pewno nie jest mniej atrakcyjne od penetrowania kanałów Wenecji.

Komentarze (0)

Captcha.

Pamiętaj, że: publikując swój komentarz podlegasz regulaminowi.

Ostatnie ciekawe teksty

Zobacz także

Ostatnio najpopularniejsze

Losowe z tej kategorii

Online 27 gości, w tym 0 zalogowanych 2060 treści, 4064 komentarzy

Yahoo

Witaj Facebookowiczu!

Lubisz nasz profil na Facebooku? Jeszcze nie? Jeżeli chciałbyś otrzymywać więcej treści z kategorii ciekawostek, nowinek, gadżetów polub nasz profil. My dzięki temu będziemy świadomi, że nasza praca jest doceniana przez Internatów! :)

Ostatnie dzieje

Aktualizacja: 4 Grudzień 2014

Ostatnio popularne

Ostatnio dodane