Siku - niedźwiadek polarny uratowany przed śmiercią z głodu

dodano: 24 Grudzień 2011, dodał: , unikalnych odsłon: 4878, tagi: zoo, zwierzęta, dania, słodkie, niedźwiedź polarny, niedźwiadek, 2

Siku urodził się miesiąc temu duńskim zoo, jednak media dowiedziały się o tym wydarzeniu dopiero wczoraj. Wszystko z powodu obaw o życie małego niedźwiadka, którego matka nie produkowała wystarczającej ilości mleka, żeby go wyżywić.

Dwa dni po urodzeniu konieczne było wyciągnięcie młodego z legowiska jego matki, po tym jak kamera nadzorująca zwierzęta pokazała, że Siku nie jest karmiony przez niedźwiedzicę. Ważył wtedy niewiele ponad kilogram. Dzisiaj jego waga wynosi prawie cztery kilogramy i nie zagraża to już jego rozwojowi. Młody niedźwiedź jest pod 24 godzinnym nadzorem trójki opiekunów, pracowników zoo w Kolind, ok 150 km na północny zachód od Kopenhagi. To oni nakręcili film, który natychmiastowo zdobył popularność w internecie. Sława Siku może być porównywana z fenomenem innego niedźwiadka, Knuta urodzonego dwa lata temu w berlińskim zoo. Słynne zwierze zdechło w marcu tego roku.

Siku w języku grenlandzkim oznacza "lód morski".

Komentarze (2)

  • ~qnik, dodano: 27 Grudzień 2011: +1 odpisz #

    Nie chciał bym się nazywać Siku.

  • ~pinka, dodano: 29 Grudzień 2011: 0 odpisz #

    niesamowicie słodkie stworzonko!!!

Captcha.

Pamiętaj, że: publikując swój komentarz podlegasz regulaminowi.

Ostatnie ciekawe teksty

Zobacz także

Ostatnio najpopularniejsze

Losowe z tej kategorii

Online 22 gości, w tym 0 zalogowanych 2060 treści, 4064 komentarzy

Yahoo, baidu.com

Witaj Facebookowiczu!

Lubisz nasz profil na Facebooku? Jeszcze nie? Jeżeli chciałbyś otrzymywać więcej treści z kategorii ciekawostek, nowinek, gadżetów polub nasz profil. My dzięki temu będziemy świadomi, że nasza praca jest doceniana przez Internatów! :)

Ostatnie dzieje

Aktualizacja: 4 Grudzień 2014

Ostatnio popularne

Ostatnio dodane